Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın ağrısının çeşitli nedenleri olabilir. Pek çok rahatsızlık, özellikle de mide ve barsak problemleri karın ağrısına neden olabildiğinden arkasındaki nedeni tek birşey gibi görmeniz yanıltıcı olabilir. Eğer çok şiddetli bir karın ağrısı problemi yaşıyorsanız en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna görünmenizde fayda var.

Bu yazımızda karın ağrısı için bitkisel formüller ve yiyecekler üzerinde duracağız..

1) Zencefil Karın Ağrısına İyi Gelir

Zencefil çok eski  çağlardan beri karın ağrısına karşı iyi geldiği bilinen bir bitkidir. Zencefil, mide bulantısı, şişkinlik ve karın ağrısına karşı çok etkilidir.

2) Kekik Çayı  Karın Ağrısına Karşı Etkilidir

Kekik tam bir sindirim sistemi bitkisi olarak bilinir. Harika antioksidanlar içerir, sağlıklıdır, kansere karşı koruyucudur. Mideye ve diğer sindirim sistemi organlarına şifalıdır.

3) Süt Karın Ağrısını Hafifletir

Ilık süt, karın ağrısına iyi gelir. Eğer karnınızda hafif ve orta şiddette bir ağrı hissediyorsanız tüm yapmanız gereken bir bardak ılık süt içmek.. hepsi bu kadar.

4) Limon Tarçın Çayı Karın Ağrısını Keser

Limon ve tarçın birlikte kullanıldığında karın ağrısını büyük bir hızla kesebilir. Her ikisinde de yüksek miktarda antioksidan bulunur. Ağrı kesici etkileri 15-30 dk arasında etkisini göstermektedir.

5) Elma Sirkesi Karın Ağrısına Çok İyi Gelir

Elma sirkesi, karın ağrısına karşı en etkili bitkisel formüllerden biridir. Bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi katıp içtiğinizde 10 – 20 dk içerisinde ağrınızın hafiflemesi gerekir.

6) Ev Yapımı Yoğurt

Yoğurt harika bir besin maddesidir.. Evde yapılan yoğurt ise çok daha değerlidir. Eğer karın ağrısından muzdaripseniz 1 kase yoğurt yiyebilirsiniz.

7) Nane

Taze veya kuru naneyi çay olarak demleyip içebilirsiniz veya bunu çiğ olarak tüketebilirsiniz. Nane çok güçlü antioksidanlar içerir bu da karın ağrısının kısa sürede geçmesi için güçlü bir neden.

8) Şekerli Su

En eski ve bilinen karın ağrısı geçirme yöntemlerinden biri de ılık şekerli su içmektir. Bu yöntemi Tip 2 Diyabet hastaları için tavsiye etmiyoruz fakat yine de uygulanabilir.

9) Elma Karın Ağrısına Karşı Etkili Bir Meyvedir

Bir adet elmayı püre haline getirip 1 çay kaşığı karbonat 2 tatlı kaşığı şeker veya bal karıştırın. Bu püreyi yeyin. Karın ağrınızı kısa sürede geçirecektir.

NOT: Karın ağrısının çok şiddetli ve dayanılmaz boyutta olması apandisit patlaması gibi durumun habercisi olabileceğinden derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.


15 Best Foods to Ease a Stomach Ache

Check Also

Saç Uzatan Bitkiler ve Besinler

Birçok besin ve bitki saç sağlığı, saç dökülmesi, saçların canlanması, kepek sorunları için kullanılabilmektedir. Ayrıca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir